fbpx
التسجيل لمؤسّساتنا
רישום למוסדותינו
En

تعرفوا على نوجا من جسر على الوادي
הכירו את נגה מגשר על הוואדי

שתפו حصة

הכירו את נגה.
נגה גרה בקציר ולומדת בכיתה ו’ “פלאפל”. היא צומחת עם “גשר על הואדי” עוד מהגן. נגה אוהבת במיוחד ללמוד אנגלית ודרמה ובזמן הפנוי אוהבת לשיר, לרקוד, לצייר ולכתוב והסרט האהוב עליה הוא “גריז”.

נגה גם מאוד אוהבת לקרוא. בשנה האחרונה היא קראה ספר על אנה פרנק ומספרת שמאוד התחברה לדמותה: “אנה מספרת סיפור מרגש מנקודת המבט שלה, איך היא רואה את העולם מהזווית שלה ומהמחבוא שלה. הסיפור שלה נגע בי מאוד כי היא מזכירה לי את עצמי – היא שובבה והיא חושבת מחוץ לקופסה. אני חושבת שהיא דמות להערצה”.
נגה מספרת כי היא בעצמה כותבת יומן. “היומן הוא כמו חבר לעט”, אומרת נגה, “אני מספרת לו הכל”.

“שתיים מהחברות הכי טובות שלי ב”גשר על הואדי”, נמצאות איתי כבר מהגן”, מספרת נגה, “יש לי הרבה חברות טובות, ערביות וגם יהודיות. ברור שכמו בכל חברות, יש גם ריבים. אבל אנחנו פותרות אותם ומשלימות. אני מודה על כל חברה שיש לי. כולן מקסימות וכל אחת שונה וכיפית. אני ממש אוהבת את החברות שלי”. נגה מספרת שהיא אוהבת ללמוד ערבית. מילה שהיא אוהבת במיוחד היא “כַּלְבּ”: “אני אוהבת מאוד חיות ואת המילה הזו אני אוהבת כי היא מילה קליטה והיא דומה בשתי השפות”.

“אני מאחלת לבית הספר שתמיד ימשיך להתקיים”, אומרת נגה, “בית הספר שלנו נותן הזדמנויות לילדים לראות שכולם אותו הדבר. שכולם שווים. יהודים וערבים, בעלי מוגבלויות, הומואים ולסביות וחיות – לכולם מגיעה הזדמנות שווה!
בית הספר שלנו הוא עוד צעד קטן לשלום והצעד הזה יכול לגדול. אנחנו יכולים לגרום לצעד הזה לגדול ולהשפיע על כל העולם. גם אתם יכולים להיות חלק מהשינוי הזה ואני מקווה שתהיו חלק ממהפכת השלום שאנחנו בחרנו להיות חלק ממנה”.

“כשאהיה גדולה ויהיה שלום”, היא מספרת, “אני רוצה להיות זמרת או מנתחת או רקדנית או אסטרונאוטית או ארכאולוגית או גאולוגית. אבל אולי אהיה בכלל שחקנית או סופרת או משוררת או ראשת ממשלה או זאת שהמציאה את התרופה לאלצהיימר או בכלל דוגמנית או מגייסת כספים לארגוני צדקה או מעצבת אופנה… או אולי בכלל משהו אחר!”.

تعرفوا على نوجا.
تسكن نوجا في كتسير وتدرس في الصف السادس “فلافل”, وهي تكبر مع “جسر على الوادي” منذ الروضة. تحب نوجا بشكل خاص تعلم اللغة الإنجليزية والدراما, وفي أوقات فراغها تحب الغناء والرقص والرسم والكتابة, وفيلمها المفضل هو “جريز”.
نوجا ايضا تحب ان تقرأ. في العام الماضي, قرأت كتاباً عن آنا فرانك وتقول انها ارتبطت جدا بشخصيتها : ” آنا تحكي قصة من وجهة نظرها, وكيف ترى العالم من منظورها ومكان اختبائها. قصتها اثرت في كثيراً لأنها تذكرني بنفسي – انها مشاكسة وتفكر خارج الصندوق. اعتقد انها شخصية مثيرة للإعجاب”. تقول نوجا أنها هي نفسها, مثل آنا, تكتب مذكرات. “ان المذكرات هي بمثابة صديق للقلم” تقول نوجا وتضيف “انا اخبر مذكراتي كل شيء”.
“اثنتين من صديقاتي المفضلات في “جسر على الوادي” يرافقنني منذ الروضة”, تقول نوجا, “لدي الكثير من الصديقات الجيدات ، عربيات ويهوديات. وكما هو الحال بين جميع الصديقات, يوجد ايضا مشاجرات. لكننا نحلها ونتصالح. انا ممتنة على كل صديقة لدي. جميعهن جميلات وكل واحدة منهن مختلفة ومرحة, أنا حقاً أحب صديقاتي”.
تقول نوجا إنها تحب تعلم اللغة العربية. الكلمة التي تحبها بشكل خاص هي “كلب” : “أنا أحب الحيوانات كثيراً وأحب هذه الكلمة لأنها كلمة مفهومة وهي متشابهة في كلتا اللغتين”.

“أتمنى لمدرستي الاستمرارية”, تقول نوجا, ” فمدرستنا تعطي الأطفال فرصة لرؤية أنهم جميعًا متشابهون. وأنهم جميعًا متساوين, يهود وعرب, اصحاب الاعاقات, حيوانات, مثليون ومثليات – جميعهم يستحقون فرصة متساوية!
مدرستنا هي خطوة صغيرة أخرى للسلام ويمكن لهذه الخطوة أن تكبر. يمكننا كطلاب أن نجعل هذه الخطوة تكبر وتؤثر في العالم بأسره. انتم أيضًا يمكن أن تكونوا جزءًا من هذا التغيير, وآمل أن تكونوا جزءًا من ثورة السلام التي اخترنا أن نكون جزءًا منها”.

“عندما أكبر ويكون سلام”, تقول نوجا, “أريد أن أكون مغنية أو جراحة أو راقصة أو رائدة فضاء أو عالمة آثار أو عالمة جيولوجيا. ولكن ربما سأكون ممثلة أو كاتبة أو شاعرة أو رئيسة الحكومة أو هذه التي اخترعت الدواء لمرض الزهايمر أو عارضة ازياء أو مجندة تبرعات للجمعيات الخيرية أو مصممة الأزياء .

שתפו حصة

בחר את שפת האם שלך
اختر لغتك الام

עברית عربيه
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden